Kupiłem antenę Hexbeam by SP7IDX!

Cześć, Mam ekscytującą wiadomość – właśnie zakupiłem nową antenę Hexbeam wyprodukowaną przez Śp. SP7IDX! Chciałbym podzielić się z wami moją przygodą związaną z jej odbiorem oraz planami dotyczącymi montażu. Jednocześnie, planuję również porównać ją do mojej dotychczasowej anteny, End Fed 42m.

Przez długi czas korzystałem z anteny End Fed 42m, która była anteną drutową poziomą, rozwieszoną na wysokości około 7 metrów nad gruntem. Ta prosta i łatwa w instalacji antena wielopasmowa była skutecznym rozwiązaniem, ale miała pewne ograniczenia. Jednak nadal pozostanie na swoim miejscu, ponieważ chciałbym przeprowadzić szereg różnych testów i podzielić się z Wami własnymi obserwacjami. End Fed nadal będzie zapewniać mi dostęp do pasma 40m, 80m i 160m.

Antena Hexbeam obsługuje pasma 6m, 10m, 12m, 15m, 17m i 20m. Jednym z najważniejszych aspektów tej anteny jest jej potencjał kierunkowy, który będę wykorzystywał dzięki montażowi na rotorze. Liczę na to, że kierunkowa charakterystyka Hexbeama pozwoli na bardziej wydajną pracę na tych pasmach.

Dziś z samego rana wsiadłem do samochodu i pojechałem odebrać antenę po ponad 460-kilometrowej podróży. Antena jest już u mnie!

Teraz, gdy mam ją w rękach, zaczynam planować montaż. Zamontowanie anteny na rotorze umożliwi mi precyzyjne ustawienie i skierowanie jej w dowolny kierunek, co jest niezwykle ekscytującym aspektem tego projektu.

Montaż anteny Hexbeam będzie dla mnie nie tylko wyzwaniem technicznym, ale również okazją do nauki i doskonalenia swoich umiejętności.

Nie mogę się już doczekać, kiedy będę mógł cieszyć się pełnym potencjałem nowej anteny. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami i wynikami po zakończeniu montażu.

Jeśli wy również jesteście pasjonatami radiokomunikacji, chętnie wysłucham waszych rad i doświadczeń związanych z antenami Hexbeam. Podzielcie się swoimi historiami i poradami w komentarzach!

Pozdrawiam,

Sebastian (SP9SMT)